Народна скупштина Републике Српске, усвојила је сет закона којима ће од 1. априла бити увећане плате запосленима у јавном сектору.
За ову намјену, у наредних девет мјесеци, биће издвојено готово 70 милиона марака.
Овим сетом мјера биће обухваћено више од 44.000 запослених, а 75 одсто њих долази из сектора здравства и образовања.






